Pouť na Ivančenu – 20.-22. 4. 2018

Odkaz na galerii Google Photos

Letošní ročník se opravdu vydařil, a to nejen díky nádhernému počasí. Ačkoliv jsme vyráželi již v pátek brzo odpoledne, díky zpoždění na trase jsme do tělocvičny ve Frýdlantu nad Ostravicí až pozdě večer. I přes nepříliš klidnou noc jsme ráno čile vstali a brzkým autobusem se dopravili k hotelu Bezruč, odkud jsme spolu s hromadou ostaních skautů i trampů vystoupali až na hřeben k mohyle. Po ceremoniálu jsme to rovnou vzali i na Lysou horu, odkud byl opravdu úžasný výhled. Všichni účastníci výpravy si alespoň na chvilku vyzkoušeli chůzi naboso, což zejména při sestupu byl opravdu zážitek, nicméně naši skautíci si boty odmítali nasadit i přes naléhání ostatních kolemdoucích a učinili tak až poté, co Jiřík zavelel, aby jsme stihli včas dojít do tělocvičny. Všeho všudy krásných 18 km. Cesta zpět nám rychle utekla i díky několika šachovým zápasům.

Účastníci: Jiřík, Míša, Satan, Tomáš, Aurel, Vilda