Vánoční výprava na Pravdu – 2017

Naše poslední výprava v kalendářním roce 2017 začala na autobusovém nádraží ve Slaném, kde jsme se velice úsporně vtěstnali do autobusu směr Louny. Po krátkém klouzavém přesunu na vlakovou zastávku jsme se shledali s Ufonem, který na nás již notnou chvíli trpělivě čekal. Cesta vlakem do Domoušic rychle utekla, a my se mohli vydat na krátký výstup do kopce, na jehož konci nás čekala zasněžená zřícenina hradu Pravda.

Díky Perlovi, který (nakonec) rozdělal oheň (to zelené má hodně pryskyřice, to je dobré na podpal) jsme se naobědvali a pod tradičním vánočním bolševníkem si zazpívali „Pásli ovce Valaši“ a rozdali něco málo vánočních darů. V rychlosti jsme stačili odehrát i dvě kola tradiční šátkované, než jsme se vydali zpět na vlakové nádraží v Domoušicích, odkud jsme přes Louny dojeli až do Slaného.

Ač jsme neměli štěstí na kupu sněhu nebo prosluněný den, počasí bylo vcelku rozumné. Hlavní rozjasnění výpravy byli nejmenší účastníci – naše Benjamínská (bendža) sekce. Vzhledem k tomu, že to byla jejich první výprava – a hned v zimě, zvládli to bravurně.

Účastníci výpravy – foto na Lounském nádraží

 

Zapsal: Jiřík