Jednodenní výprava na Říp – 25. 11. 2017

Jednodenní výprava na Říp

Vedení: Jiřík, Skippy, Míša
Sokolové: Eliška, Max, Aurel, Alex, Emilka, Vilda
Datlové: Fanda, Kryštof, Martin

Fotky z akce si můžete prohlédnout v galerii Google Photos

Ze Slaného jsme vyrazili v půl osmé ráno vlakem do Roudnice nad Labem, odkud jsme se pěšky vydali na horu Říp. Hned za Roudnicí jsme si udělali cvičný výstup na místní rozhlednu, kterou nám doporučil Aurel. Cesta k úpatí hory rychle uběhla (s rychlou přestávkou na svačinu). Po náročném výstupu jsme se odměnili obědem, Skippy dokonce v ešusu upekl buchtu. Před krátkým deštíkem a vlezlou zimou jsme se na chvíli schovali do tepla v místní hospůdce. Nabrané síly se nám následně hodili při pochodu do Vraňan, odkud jsme vlakem vyrazili zpět do Slaného. Cesta tam sice místy připomínala skluzavku a tak někteří (hlavně Emilka) po cestě nedobrovolně hráli hru „země je marmeláda“ (opak hry „země je láva“).

Počasí nám vcelku přálo, vyhledem k ročnímu období, a až na krátký slabý deštík a kopu bláta na zemi si nebylo na co stěžovat. Přes nepřízeň počasí a nízké zkušenosti některých nováčků proběhla výprava velmi hladce a dokonce se všichni účastníci dobrovolně shodli na tom, že radši půjdou delší trasu až do Vraňan, než zbytečně čekat na nádraží v Horních Beřkovicích

Zapsal: Jiřík